0

Zeytinyağı mutfaklarımızı zenginleştiren, yemeklerimize farklı bir aroma katan ve sağlıklı yemekler yememizi sağlayan bitkisel bir yağdır. Kilo kaybı yaşamak istiyorsanız veya sağlıklı beslenmek için yemeklerinizde zeytinyağı kullanmalısınız. Mutfak dışında cilt ve saç maskelerinizde zeytinyağı kullanırsanız güzel sonuçlar alabilirsiniz. Yüz maskelerinde cildinizin parlak ve genç kalmasını sağlamak için kullanabilirsiniz. Sivilceler için faydalıdır. Saç dökülmelerine iyi gelmektedir.

Zeytinyağında keratin bulunmaktadır. Saç dökülmelerine etkili bir proteine sahiptir. Saçlarınızamasaj yapmak için de kullanabilirsiniz. Cilt kuruluğunu önleyerek kozmetik alanında önemli bir yeri vardır. Omega 3 zenginliği vardır ve bu sayede derinin pul pul olmasını engeller. Kırışık oluşumunu da engeller.

Mobilya çiziklerini yok eder. Cila olarak kullanılır. Sabun olarak banyolarda kullanılmaktadır. Cildi yeniler ve vücudu nemlendirir. Cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlar. Tıp alanına kayarak sağlık açısından önemli bir yağdır. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Hücreleri yenileyerek kansere karşı hücreleri korumaktadır. Basur gibi sağlık sorunlarına iyi gelir. Kronik kabızlığa iyi gelmektedir.Diş bakımında kullanılır. Dişlerin sararmasını önler ve daha sağlıklı bir diş olmasında fayda sağlar. Saç derisini ve saç kökünü besler. Saçları uzatır. Kan şekerinin dengelenmesini sağlar. Siyah nokta oluşumuna ve oluştuktan sonra yok edilmesine iyi gelir. Sindirimi kolaylaştırır. Yıpranmış, cansız saçların canlanmasını ve sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlar. Dokuları yenileme özelliğine sahiptir. Safra kesesi tembelliğine iyi gelmektedir. Kansızlığa ve mineral eksikliğine iyi gelir. Deri çatlaklarını tedavi eder.

Yorum bırakabilirsiniz

Her şey bir zeytin ile başlar..

Aktepe Kabakum Zeytincilik

İsmetpaşa mah. Şehit sami akbulut cad. No:21/B Dikili / İzmir

+902326714442

iletisim@aktepekabakum.com